hvad er det lige at jeg gør galt, i dag startede jeg med at taste kost, gik derefter i dagbog, og trykkede på rediger penne, men så gik den ind unde kosten, derefter trykkede jeg i kommentar...ja så der kom mit dagbogindlæg....hvordan gør jeg det så det kommer under dagbog?? Helle
17 år18. februar 2008 kl. 14:08
Spacy
#2 af Spacy
re: Dagbog
Hej Helle! Jeg forstår godt nok ikke helt hvad du mener, men skriver du dine dagbogskommentarer i den kasse der er under "indtastede mavarer" på ?
17 år18. februar 2008 kl. 14:23
fabiola4 (slettet)
#3 af fabiola4 (slettet)
re: Dagbog
nej under profil, dagbog...går ned til dagen, men der står så koste notater ude i højre side, men hvordan kommer jeg ind i dagbogen og skriver??
17 år18. februar 2008 kl. 16:34
tynd74
#4 af tynd74
re: Dagbog
hej fabiola4
når du klikker på mad en gang. kommer det frem som du spiser og drikker i løbet af en dag. ( der hvor du selv taster det hele ind.) lige nedenunder står der; dagbog i en lille rude og der kan du skrive dine notater. håber det hjalp lidt flittiglise
17 år18. februar 2008 kl. 17:25
Spacy
#5 af Spacy
re: Dagbog
Det er også det jeg mener :-)
Har du fundet fidusen nu Helle?
17 år18. februar 2008 kl. 22:11
fabiola4 (slettet)
#6 af fabiola4 (slettet)
re: Dagbog
Ja tak,, så er det på plads......kommentere i ikke hiandens dagbørger??
17 år19. februar 2008 kl. 12:07
iakob
#7 af iakob
re: Dagbog
Jeg gør ikke så meget i dagbøgerne. Vi er så få aktive brugere at hvis der sker noget mad-motions-eller kurrelateret, så kan man sagtens skrive om det her i forummet. Og så kommenterer folk det her.
Det fungerer fint synes jeg. Så får vi også alle succes-historierne fra folk og forummet bliver lige lidt livligere.
17 år19. februar 2008 kl. 14:09
fabiola4 (slettet)
#8 af fabiola4 (slettet)
re: Dagbog
ja men jeg finder ud af mere og mere, det er jo dejligt,,,så tak for det...
Helle