UGENS TABER uge 49

Du læser en tråd i debat > vægttab 10+

#1
UGENS TABER uge 49
Quindemin er UGENS TABER uge 49

Quindemin...-1,2
Alinea.............-1,0
jomahol.........-0,9
silvercocker..-0,8
Autum............-0,4
Loulou..............0,1

5 har tilsammen tabt 4,3 kg. Vi er 7 i alt.

Tillykke Quindemin. Du har hermed vundet retten til at finde på ugens udfordring - der skal udføres de dage, der ikke dyrkes motion. Et-eller-andet der tar max 15 min.

Velkommen til TaaSa - du er hjertelig velkommen her. Kampen hjælper - ihvertifald mig. Og jeg har meldt mig som regnskabsfører, for at være moralsk forpligtet til ikke at springe vejningen over. Det kan jeg ellers godt finde på at gøre, når jeg mister fokus. Du må selv vælge vejedag - men det er bedst at have en fast dag.

Tab og vind med samme sind - Alinea. Der prøver igen at finde fodfæste på dydens smalle sti.
5 år8. december 2019 kl. 19:28
#2
Fantastisk det er længe siden Ugens...
Fantastisk.. det er længe siden :)
Ugens udfordring: Hvis du, som jeg, ikke får gået så mange skridt på grund af stillesiddende arbejde... så skal du, hvis du ikke har gået 5000 skridt, når du når aftensmaden... gå en tur eller danse på stuegulvet, så du får lidt flere skridt på.
5 år8. december 2019 kl. 19:30


For at deltage i debatten:
Log ind
eller opret en profil, hvis du ikke allerede er medlem

Henter...