Ugens taber- uge 28

Du læser en tråd i debat > vægttab 10+

#1
Ugens taber- uge 28
Alle kan være med
- Hver torsdag oprettes en tråd af den der først kommer herind (Ugens taber uge xx- vejning) i forummet vægttab 10+, hvor man skriver sin vægt. Det er KUN vægten, der skal skrives ind, IKKE hvad man har tabt. Det gør det mere spændende og tager ikke modet fra dem, der efterfølgende skriver i tråden, hvis deres vægttab ikke er i nærheden af det andre har tabt.
- Deadline for at skrive vægten ind er torsdag klokken 22
- Ugens taber kåres fredag i tråden Ugens taber (uge XX)



Ugens taber denne uge er KeyserSoze med et vægttab på 1,3 kilo, mange gange tillykke med det, godt gået og også godt gået til alle jer andre tabere.


KeyserSoze -1,3
Celia -1,2
Annnja -0,6
beyondswish -0,3
Haul -0,1
andreadot 0

Velkommen til Maria109, som også gerne vil være med. Næste uge vil opdateringen komme lidt senere da jeg har ferie.
13 år13. juli 2012 kl. 10:12
#2
re: Ugens taber- uge 28
Tillykke til alle os tabere.

God ferie til dig Annnja og tak fordi du har taget tjansen som "opdarerer". Du gør det super godt :-)
13 år13. juli 2012 kl. 12:10
#3
re: Ugens taber- uge 28
Hvordan melder man sig ind
13 år13. juli 2012 kl. 14:38
#4
re: Ugens taber- uge 28
Hver torsdag morgen oprettes en tråd: "Ugens taber - Uge XX - Vejningen" Den besvarer du med din aktuelle vægt. 1. gang bydes du velkommen. Hvis du skriver din vægt i tråden hver torsdag, så ligger resultatet klar i løbet af fredagen i tråden "Ugens Taber - Uge XX". Velkommen til vores hyggelige torsdagsvejning.
13 år13. juli 2012 kl. 15:04


For at deltage i debatten:
Log ind
eller opret en profil, hvis du ikke allerede er medlem

Henter...