Har også døjet med håndtag førhen og desværre kan man ikke punktslanke men hvis man spiser sundt og motionere kan man selvfølgelig stramme dem op og nu er mine stort set væk.
Jeg laver mange sidebøjninger. Har et fast maveprogram jeg som minimum kører fem dage om ugen. Det er især oprejst og så fra side til side mens man spænder. Man kan også yderligere tage væte i hver hånd og køre lige ned til siden og gentage , fskl tempo etc. De nederste er det man bla. træner når man har benene i vejret mens man laver maveøvelser. Desuden er det em rigtig god ide at bruge samme spændemetode som i pilates, altså hvor man "suger navlen ned mod rygsøjlen"- håber der var lidt, der kunne bruges
#2 af bruger slettet
Et sidste spoegsmaal, hvor ofte maa man traene sine muslker? Har hoert der skal gaa 48 timer imellem, er det bare noget pjat eller skal man lytte efter det....?
Paa forhaand mange tak...